Категории каталога

Форма входа

Приветствую Вас Гость!

Поиск

Наш опрос

Как лучше добавлять новые группы на сайт?
Всего ответов: 116

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Интервью

Bora (LT)
[i]Інтерв’ю з Бора (взяте по електронній пошті у бувшого вокаліста, постійного автора текстів, а зараз басиста Bora (мелодійний литовський панк-хардкор) Крілаза, який також тримає чимале андеграундне дістро і хардкор-лейбл Kablys Records)

Привіт, Крілаз! Перш за все, я знаю, що ви нещодавно повернулися зі свого європейського туру з альбомом «Spit Into Kismet’s Face». Не міг би ти коротко розказати нам про те, де і як відбувалося турне? Свої враження про країни, гурти які грали з вами, організацію і т.д. Найбільш Вражаючі моменти туру ?… Також я знаю, що ви мали намір зіграти в Рівному (Україна), тож чому ви не зіграли в Рівному? І чому ви не грали по Україні в минулому турі? Я знаю багатьох людей, які люблять вашу музику і дуже хотіли побачить вас наживо… Що ти чув/знаєш про українську панк/індепендент сцену/музику … може якісь контакти?
ххх йо, чувак. Вже пройшло чимало часу з того моменту як ми повернулися з туру, але я ще живу цим турне, і хотів би щоб воно тривало вічно Під час цього турне ми перший раз грали в Італії і Франції, але в основному ми грали в тих країнах, де вже грали до цього: Польща, Чехія, Австрія, Швейцарія, Германія і Білорусія. Шоу в цьому турі були дійсно кльові і всюди була прекрасна атмосфера, багато офігенних людей ми зустріли знову, і подружилися з десятком нових. Єдина причина по якій ми відмінили шоу в Україні і втратили багато грошей через це - була серйозна поломка нашого автомобіля. Шо стосується гуртів з якими ми гарали, то самі безбашенні концерти були з групами Requiem та The Spectacle, обидва через супер музику і через те, що ми вже знали людей з Requiem з часу нашого туру 2002-го року , коли ми грали концерти з Catharsis, мої особисті музичні відкриття були – Shut The Fuck Up, ви повинни перевірити їх! Щодо концертів взагалі, то шоу в Східній Германії були просто супер для нас, в принципі як завжди, концерт в Болоньї, в Італії Запам’ятався сильно, канц в Мінську був диким, але він також добавив кольорів до всієї картини нашого туру . Я не можу сказати багато про українську панк/хк сцену, але маю надію я буду знати більше про неї, коли в слідуючий раз приїду до вас, щоб зіграти пару концертів 

Ви грали в Києві якось в 2004-му роціі (здається в серпні), не міг би ти розказати про свої враження від наших людей, нашого суспільства, публіки на концерті, і від життя в Україні взагалі... як тобі на перший погляд? Чому ви не грали в інших містах України того разу в 2004-му? Також що ти думаєш по поводу "помаранчевої революції", яка трапилася після вашого візиту в Київ?
ххх Те шоу в Києві було дуже спонтанне, в тей момент я не знав нікого хто міг би зробити концерт панк-групі в Україні, і було декілька людей, які пропонували нам зіграти в Києві, але все було дуже неясно аж до останньої хвилини. Отож майже ніхто не знав про цей концерт і на концерті було небагато людей через це. Але ми провели класний вихідний день в Києві і це був найкращий відпочинок, про який я тільки мріяв. Справді, мені дуже сподобався Київ Я не можу багато чого сказати про помаранчеву революцію також, тому що я тільки знаю про неї з новин по телевізору, яким не можна довіряти.

Я знаю, що Литва стала частиною Євросоюзу, як це вплинуло на життя суспільства взагалі і на твоє життя зокрема? Чи твоя країна щаслива з того, що стала частиною Євросоюзу? І що є основними проблемами литовських людей на твою думку? Любов до споживання? Апатія? Відчуження одне від одного? щось інше...
ххх Ну я не можу відповісти за всіх. Деякі люди щасливі з того, що є частиною ЄС, деякі - ні. Деякі люди мають більші шанси наварити легких бабок (це - елітна меншість, я би сказав), але бідні люди, особливо з сіл і окраїн, і ті, що мали якийсь маленький бізнес, вони переживають дійсно важкі часи зараз і все найгірше ще попереду коли введуть повністю європейські ціни. Я би сказав, що бідні люди позбавилися частини своїх прав та можливостей, і багаті одержали більше свободи і більше шляхів для того, щоб заробляти ще більші бабки ніж до цього. Особисто на мене не дуже вплинуло входження в ЄС, але я відчуваю, що жити стає все дорожче і дорожче. І я сказав би що раніше я міг дозволити собі більше ніж можу дозволити зараз.
Бездумне пожирання товарів? Звичайно. Але це не ЄС винен, я думаю, це показує, як капіталістична модель працює всюди. Апатія? Я би так не сказав. Нічого не змінилося в цьому відношенні після того, як ми вступили в ЄС. Литовці завжди плавали на хвилях апатії наскільки я пам’ятаю. Можливо навіть не апатії, а страху. Відчуження один від одного? Знову ж таки - звичайно, але це не ЄС приніс нам, на мою думку, як ви можете знати литовська влада почала прививати нам агресивний капіталізм багато років назад, отож всі основні зміни трапилися 7-8 років назад.

Ти зараз вже, рахуй, разом 10 років чи щось біля того в панк\хк сцені роблячи журнал, лейбл, дістро, кричиш і граєш в BORA і т.д. Що тебе надихає на це, як тобі це все ще не остогидло? Чи не стало це для тебе чимось на кшталт роботи чи це все ще хоббі для тебе? Чи ти заробляєш достатньо грошей з твого лейблу, зіна, дістро і т.д., щоб виживати не працюючи на звичних роботах, чи ти також працюєш і на "нормальній" роботі? Де працюють чи навчаються інші учасники гурту?
ххх Ну, я роблю усілякі речі для підпільного руху з часів дитинства, я би сказав з 90-х, чи типу того smile але це ніколи не було роботою для мене. Я і Домас із Dr. Green робимо Kаblys вже 10 років і коли минулого року я зрозумів, що журнал вже не зачіпає мене, я припинив його випуск і на цьому крапка. Щодо лейблу, то я намагався один раз зробити його повноцінною роботою для себе, яка б забирала весь мій час, але це просто нереально жити з панк/хардкор музики. Я ніколи не хотів працювати з орієнтованими на славу і популярність групами яких зараз повно в панку і хардкорі, я ніколи не хотів цього вичурного промо, нещирих посмішок і цілування чийогось заду в своєму лейблі, отож я тримав його маленьким, незалежним і, що для мене найголовніше, який як раз підходив під моє розуміння лейблу. Я не роблю гроші на тій музиці, яку випускаю, я витрачаю на неї гроші. Я ніколи не робив ніяких грошей на нашому журналі. Дістро і мерчандайз частково компенсує це, але в кінці кінців я маю платити за своє життя і гроші на життя я заробляю зі своєї "нормальної" роботи. Отож я хотів би сказати, що якщо хтось має волю і силу займатися панк/хардкором - ніколи не надійтеся жити з цього, в іншому випадку це буде не те, що я розумію під словом "панк/хардкор". Барабанщик Бори працює звукоінженером в національному театрі і підробляє також в танцювальному театрі, гітарист працює професіональним вільним фотографом, вокаліст навчається, але зараз на канікулах і працює на якійсь паршивій роботі в Ірландії:) Я ж працюю дизайнером в литовській асоціації для геїв і також підробляю дизайнером верстки на стороні.

Розкажи нам, будь-ласка, про те як зароджувалась литовська дій панк/хк сцена в Вільнюсі і в Литві, як реагували люди на ідеї, які несла з собою ця культура - веганізм, сквоти, нон-конформізм... і т.д. Чи ви робили щось типу пропаганди для панків "сторої школи", чи все трапилось якимось іншим шляхом?... Як і коли ти вперше залучився до цієї сцени альтернативних ідей, що приваблювало тебе в той час в сцені і що приваблює зараз в сцені? Чи ця сцена змінила твоє життя? І якщо так, то яким чином? Чи ти все ще віриш що ця маленька секта може насправді щось змінити в світі?
ххх Я не бачив початок, тому що я народився і виріс в іншому місті і коли я переїхав у Вільнюс - там вже грали Dr. Green i Invazija. Я був 100 % схиблений на музиці Invazija і почав зависати з музикантами цієї групи, і, я думаю, ось як я почав більш глибоко розуміти і пізнавати панк-рок ідеї. Що стосується ідей прав тварин та вегетаріанства, то ми були перші, хто почав їх поширювати з нашою першою групою Bramborak, яка почала
грати після того, як розвалилася Invazija. І нас не зустрічали з відкритими обіймами спочатку. Більшість з панк-сцени сміялися з цих ідей і з нас, але ми знали чого ми хочемо досягнути і продовжували розповсюджувати ідеї і інформацію... Скоро ми знайшли наш шлях до сердець багатьох людей в сцені. В панк-сцені мені сподобалась свобода не боятися бути таким який ти є, так я відчував це в той час. По крайній мірі панк-сцена мала більше свободи ніж будь-яка інша сцена в моїх очах. На протязі років речі змінились і моє розуміння також змінилось. Так само як і всі панк-кліше, панк-правила які не мали великого сенсу тоді раптово розкрилися переді мною і я би сказав, що сьогодні вона має хоч якийсь сенс для мене тільки через декількох рідких класних людей, яких я можу зустріти тут і там і, звичайно, через музику. По правді кажучи я не бачу ні панку, ні хардкору яким він завжди був зараз, він дуже змінився, він переріс в одну велику рок-сцену, яка базується на рок-стандартах і має тільки панк-відношення до деяких речей, як фундамент для сходження з бруду в рок-зірки smile Тобто, звичайно є справжні панк-рок-групи, панки, це 100%, але через велике втручання мажорного "панку" в панк-сцені стає майже неможливознайти справжніх панків... Це важко пояснити і мені бракує гарного володіння мовою щоб робити це добре, але суть в тому, що я, як панк-рокер, відчуваю холод і самотність в сьогоднішній, так званій, панк-сцені... Чи змінив панк-рок моє життя? Так, чорт забирай! Він став моїм життям, чи, я би сказав, утопив я себе в панк-році smile Він укріпив мене ДУЖЕ, і негативно і позитивно, напевно, я к і все в житті має погані і гарні аспекти. В той час коли я втянувся в панк-сцену, я дійсно відчував себе вільним робити все, що я тільки хочу, про що я мрію, ото ж я пробував багато речей, багато моїх мрій стали реальністю. Сьогодні мені не вистачає щирих і відданих людей в сцені, з якими я хотів би працювати над тими проектами, які мені подобаюються, ось що я мав на увазі, коли казав про свою самотність, отож я думаю сцена вже не дає мені так багато, як це було раніше... декілька років тому. Зміна світу є дуже аморфним терміном. Ти не потребуєш сцени чи руху, для того, щоб змінити світ. Достатньо тебе самого, для того, щоб зробити це якщо ти дійсно цього хочеш. Але ти не можеш змінити світ, не змінивши перед цим себе. Я маю на увазі не НАДУРИВ себе, але ЗМІНИВ себе, що набагато важче, за те, як воно звучить.

Чи ти знаєш про напад нациків після концерту Торо Браво в Києві, і про бійку між Торо Браво і місцевими бонхедами на слідуючий день? Як ти розцінюєш цю ситуацію що склалася з частими і кривавим атаками нациків на панк/хк людей в Росії і Білорусі, і зараз вже також і в Україні, після канцу Торо Браво? Чи є бонхеди в Литві і як люди повинні боротися з нацизмом - за допомогою адекватної їх нападам відповіді у виді насильства чи за допомогою ненасильницьких, якихось інших, шляхів. Чи мала Бора проблеми з цими простофілями на концертах?
ххх Так, я знаю про пригоди Торо Браво в Києві. Наш барабанщик також грає в Торо Браво і ми репетируємо в одному з ними приміщенні, отож ми швидко про все дізналися smile Я навіть не знаю як ми можемо боротися з цим. Насилля породжує ще більше насилля, це - правило, отож, якщо ми почнемо бійки, ми повинні приготуватися до великої поразки нашої боротьби. Ніхто не хоче цього. Але з іншої сторони це вже почалося таким шляхом в Росії. Я вражений як держава опікується цими наци в Росії і Білорусії, не знаю правда, як вони стали таким великим рухом без допомоги тих, хто робить їх "нелегальними", тобто верхів. Комусь там на п’єдесталах бізнесу і політики ці простофілі дуже потрібні щоб використовувати їх у своїх паскудних планах. Ми мали декілька не дуже серйозних випадків між нациками і Борою і без крові, так, на особистому рівні smile

Панк/хк має антиспоживацькі, анти-модні ідеї, але діайвай панк дістро (і Кабліс дістро теж), крамниці, лейбли продають футболки, капелюхи, значки, нашивки. Чи це не є ще одним різновидом споживацтва на твою думку, коли особа тільки намагається накупити собі якомога більше компактів Crass чи Bora, Tragedy чи Catharsis з-за кордону, що коштує стільки ж скільки коштує накормити 20 іммігрантів гречкою з салатом на фуднотбомбз?
ххх Це якраз можна віднести до того, що я мав на увазі, кажучи, що панк рок стає частиною великої рок-школи. З мого досвіду на своєму дістро Кабліс, я можу сказати, що без продажу одягу не було би шансів тримати дістро, по крайній мірі в нашій частині світу. Я ненавиджу це, але в мене немаю вибору, тому що в іншому разі в мене не буде змоги розповсюджувати музику, яку люблю, що є головною метою мого дістро. Ти знепритомнів би, якби взнав як мало музики мені вдається розповсюдити, в порівнянні з продажом значків і одягу, і людей не цікавить що компакт-диск коштує в 2 рази менше ніж футболка smile

Я знаю, що ти є веганом. Більшість людей думає, що це убиває здоров’я. Чи не міг би ти зі свого досвіду розповісти так це, чи не так? Скільки років ти вже є веганом? "Animal Voice" Bramborak це бенефіт для PETA (Люди За Етичне Відношення До Тварин)? Чи ти є членом якоїсь вегетаріанської організації чи чогось на кшталт неї? Чи ти допускаєш таку думку, що коли-небудь цивілізація людей могла би перестати мучити і вбивати тварин, чи це неможливо?
ххх Я є веганом вже на протязі 7 років на цей час, але я вже не суворий веган і я вже не хвилююсь, коли шматок сиру ненавмисно опинився в моїй їжі, я б ніколи не викинув їжі, але я ніколи не купую продукти, які основуються на смерті тварин, чи шкіряне взуття і одяг. Це може бути і правильним і неправильним одночасно, я не можу сказати щось певне, тому що одні лікарі кажуть, що це-супер-здорово, а інші кажуть, що це - шкідливо, і найкращий шлях пізнати - це спробувати самому стати веганом :). Я не можу також сказати, що я дуже здоровий, але я не думаю, що це - через веганство - я все ще отруюю себе наскільки можу іншими штуками :). Я знаю людей, які займаються спортом, і є веганами і являються веганами вже набагато більше років, ніж я, і вони мають прекрасне здоров’я, але я не думаю, що саме через дієту.
"Animal Voice" не був бенефітом для PETA, це добавило б дуже маленьку суму до їх мільйонних бюджетів :), але адреса PETA була на обкладинці цього альбому, так як мала основну і найбільшу базу інформації про права тварин, вегетаріанство і веганізм. Я не є членом ніякої організації, але як частина групи активістів у Вільнюсі, я раніше робив багато акцій і кампаній по розповсюдженню інформації декілька років тому. Не вірю, що коли-небудь прийде той день, коли людина перестане мучити себе і тварин, пожираюи їх плоть... Ну ти ж знаєш, людина – це ублюдок. Як можна очікувати, що вона перетвориться на миролюбну голубку? smile Хіба що, одного дня людина зрозуміє, що пожирання м’яса зменшує тривалість її життя smile

Що ти думаєш про війну в Іраку і Чечні? Твої думки про те, як зупинити так звані "бізнес-війни" і чи ти віриш у те, що ці війни є основані на брехні, маніпулюванні і бізнесі, а атаки терористів зроблені своїми ж спецслужбами?
ххх Як ти думаєш їх зупинити? Ми говорим про імперіалізм в даному випадку, єдиний шлях припинити війни для впливу і крадіжки чужих ресурсів - це знищити імперію. Але як говорять у народі : "Король помер, хай живе новий король!" - замість однієї знищеної імперії виросте інша імперія, я так собі думаю. Я не бачу кращого майбутнього, тому шо режими стають все сильнішими і сильнішими, з ними вже набагато складніше для мас боротися і збільшення ролі мас-медіа в формуванні громадської думки – величезне. І це робить все навіть ще більш похмурим, бо мас-медіа знаходяться в руках у влади, яка диктує їм, що писати і показувати, роблячи простх людей підконтрольними роботами, які мають думку влади, а не свою. Я думаю також. що люди стають все більше й більше втомлені від брехні і репресій, від того, що у них відбирають свободу, і одного дня все це має вибухнути. Що трапиться після цього? хто зна... Деякі режими в минулому здавалися і розвалювалися, але теперішньому капіталізму це, видно, не страшно.

Що означає назва твоєї банди і хто такий Kismet, і чому ви плюєте йому в обличчя в назві вашого нового альбому? Яка була реакція слухачів на цей альбом з новим складом і вокалістом і на концептуальну (на мій погляд) музику, не таку драйвову і мелодійну з панківською енергетикою, як на "Battery Cage" & "Bora/Coalition split programme"...
ххх Бора - це назва сильного вітру, який дме зі сходу. Кісмет - це міфологічне ім’я долі, фортуни. Назва альбому означає: "Ми - хазяї свого життя". ну це так, спрощено smile Якшо ви прочитаєте тексти до альбому, ви побачите, що багато з них мають справу з досягненням неможливих речей завдяки силі своєї віри чи втраті всього, через свій власний страх слідувати своїм мріям. Реакція на альбом була дуже різнобарвною. Я правда читав тільки дуже позитивні рецензії в панк-пресі і за кордоном багато людей вподобали наші пісні, але, як завжди, є частина людей, яким не подобаються зміни, і тут нічого не поробиш - це справа смаків кожної людини. Звичайно цей матеріал відрізняється від Battery Cage, і так само відрізняється від пісень зі спліту з Bora/Coalition і впринципі кожен наш запис відрізняється від попереднього... оце і є Бора... smile Я впевнений, якшо ми будемо записувати нові пісні, то вони будуть, знову ж таки, іншими. Життя занадто коротке для того, щоб постійно ганяти по колу smile

Коротко про твій зін, лейбл, дістро... Чи популярно це в Литві? Чи маєш ти якісь відгуки від людей? Як ти розповсюджуєш релізи твого лейблу? Чи є у вас в Литві якісь незалежні музичні крамниці, чи ти продаєш лише по почті і на концертах?
ххх Фензіна більше не існує. Ми припинили його випуск після випуску 13-го номеру. Лейбл і дістро, як я вже казав, це-невелика діайвай-штуковинка, якою опікуєть ся лише одна людина, як ти думаєш, дуже вона популярна? smile Є коло людей. які знають про моє дістро і якщо вони знають, що можуть знайти у мене те, що шукають, то вони приходять до мене і просять:). Я - це єдине місце, де можна дістати андеграундну музику такого типу тут, у Литві. Отож, якщо хтось знаходить у мене щось, що шукає, то ця людина завжди дуже вдячна мені і якщо я бачу, що зробив цю людину щасливою, то це і є найкращий зворотній зв’язок з малятами, який я тільки можу отримати :). Я продаю релізи свого лейблу через сітку мажорних музичних крамниць, тут в Литві, але вони в любому випадку багато моїх записів не продають, тому що вони додають великий процент до ціни компакту і в кінці мої касети і компакти коштують дуже дорого в крамницях. Ще також є одна незалежна музична крамниця в Литві і я також продаю через своє дістро по пошті, і іноді виставляю своє дістро для продажу на концертах. Як я вже казав, це - невеличка справа. Тут не задіяні великі гроші smile

Що ти думаєш про\ чи ти маєш таких друзів, які довгий час були панками чи скажімо так: "людьми які жили опираючись правилам суспільства" і потім ставали звичайними споживачами з сім’ями,ТВ, "нормальною" роботою, схематичними днями і тотально занудним життям? Що з ними сталося на твою думку? Чи не боїшся ти одного дня стати таким самим чувачком?
ххх Ну...Я вже став, хі-хі. Чесно. Я маю "нормальну" роботу, я маю тєлік і я проводжу більшу частину свого вільного часу, читаючи книги, чи дивлячись кіна :). Але це не значить, що я перестав опиратися суспільству взагалі. Я не борюся з самим телевізором, це - корисна річ, якшо ти знаєш, як з нею поводитися:) Це людські мізки, ось за що потрібно боротися, а не з речами, які знавходяться навколо них. І рано чи пізно кожен буде мати знайти собі роботу, в іншому випадку прийдеться голодувати до смерті на вулиці. В західних країнах ти можеш харчуватись їжею, яку викидують на свалку з супермаркетів та ринків, хоч вона і є ще придатною до споживання, і є також високі допомоги по безробіттю та інші соціальні гарантії. Також там легко знайти пустий будинок, і захопити його, як роблять панки в Європі. В литві це майже неможливо. Ви можете захопити будинок, але для мене це набагато складніше ніж працювати на роботі... витерплювати сильні морози взимку без опалення, жити без води в трубах і таке інше зробить вас втомленими від такого важкого, але вільного і веселого життя рано чи пізно. Ніхто не живе так все життя. Навіть ті, хто пішли з панк-року, ті, що вже не ходять на концерти більше, займаються роботою і надають перевагу іншим людям і іншим місцям для проведення свого вільного часу, вони вже пройшли через це все, і всередині вони вже інші люди, панк змінив їх, вони завжди були іншими, це-основна причина по якій вони втянулись в панк-сцену – вони були іншими...

Твоя улюблена музика, книги, зіни, фільми, країни і... мрія?
ххх Отож… музичка: надаю перевагу класичній: circle jerks, black flag, misfits, 7 seconds, minor threat, fugazi... з сучасних це будуть певно шо Defdump, Against Me!, Gameness, Catharsis... небагато насправді smile
так... книжечки: все від Булгакова + Кортасар, Оруелл, Гавеліс, Ільф і Петров, Маркес, Буковскі, Шкема і т.д і т.д.
фільми: "Пі", "Собаче серце", "Eraserhead", всі фільми Монті Пайтона, "Natural Born Killers", "Той Самий Мюнхгаузен", "Звичайне Чудо" та інші.
їжа: веганське морозиво smile
мрія: стати рок-зіркою на хвилину smile

Також, що потрібно для того, щоб ви виступили в Україні і як можуть люди з України дістати твої записи чи просто послухати їх десь. Чи є записи Бори на якомусь дістро тут в Україні?
ххх Щоб ми зіграли шоу в країні У., нам потрібно, щоб ви дали гроші, витрачені на дорогу до вас, але на даний момент ми не можемо їхати так далеко, через наші "роботи", отож єдина можливість - це прилетіти до вас на літаку, що є нвряд чи можливим фінансово smile Отож, я думаю, наступного разу, коли ми будемо в турі, ми проїдемося і по Україні... Так, найбільш вірогідно, шо так воно і буде:). Щодо записів, то можете замовляти їх прямо через мене, це – легко - просто попросіть мене. Також є один парнішка в Києві, якого звати Антон В. Бусько (busman@inbox.ru), який намагається розповсюджувати наші релізи, але я його давно не чув, через що я не впевнений чи він ще в "бізнесі" smile Щоб поговорити зі мною наберіть:www.kablys.hardcore.lt або ж www.bora.hardcore.lt, чи пишіть прямо на kablys@hardcore.lt

Щоб ти хотів таке саказати про шо сам мовчиш, а я тебе не питаю, хоча це дійсно важливо для тебе, щоб всі це почули?
ххх Ха... я не пам’ятаю, шо я вже сказав, а що ні smile Думаю є тільки одна фраза, яку я хочу повторювати знову і знову - будьте собою, а не чиїмись маріонетками і не бійтесь, що з вас сміються, життя занадто коротке, щоб марнувати його, ховаючи своє обличчя за маскою, яку хоче бачити на тобі суспільство.

Контакти:
Вебсайт: www.kablys.hardcore.lt, www.bora.hardcore.lt
E-mail: kablys@hardcore.lt
Пошта: Kestas K., PO BOX 3041, Vilnius 2026, Lithuania
PETA web-site: www.peta-online.org
Ярон
truemen@mail.ru
Літо 2006
Сквот UA #1

Категория: Интервью | Добавил: diyzhytomyr (18.01.2008)
Просмотров: 1446 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всего комментариев: 1
1 Яр  
Ех...гарне вийшло інтерв'ю smile

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]