Категории каталога

Форма входа

Приветствую Вас Гость!

Поиск

Наш опрос

Как лучше добавлять новые группы на сайт?
Всего ответов: 117

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Статьи

Кавова солідарність з сапатистами
КАВОВА СОЛіДАРНІСТЬ з САПАТИСТАМИ
Історія кави Rebelde Zapatista


Кава, після нафти – друга за розміром експорту речовина на світовому ринку. Вона має кругообіг в 10 більйонів доларів. Над її виробництвом працюють 25 мільйонів людей в південній півкулі нашої планети. Ці люди, життя яких основується на виробництві кави, залежать від цін, які виробляються та фіксуються фінансовими ринками північної півкулі.
Мексика виробляє одну з найкращих кав у світі, в більшості своїй ту, що росте в горах. Кава – це основний експортний товар цієї країни. Фактично, Мексика – четвертий по
величині постачальник кави у світі, та основний виробник органічної кави. В Мексиці більше ніж 3 мільйони людей залежать від виробництва цієї культури та її подальшого експорту. 91.7 % з них складають «маленькі» виробники з менш ніж 5-ма гектарами землі, і більше ніж 60 % з них – це корінні жителі. Інші 8.3 % багатого населення володіють певною кількістю величезних господарств, які з’явилися у них шляхом захоплення корінних земель; ця окупація земель пропагувалися і підтримувалися владою, яка була в свою чергу профінансована закордонними та місцевими олігархами. Ті сім’ї, котрі все життя жили зі свого маленького городика, стали рабами, змушеними працювати в нелюдських умовах на свого нового хазяїна – «Фінгуеро» (місцева назва олігархів). Величезні ферми, якими володіють «Фінгуеро» та іноземні бізнесмени можуть розраховувати на високі врожаї та такі ж високі прибутки, які добуваються за допомогою сучасних технологій та низькооплачуваних робітників. Маленькі ж виробники кави, з іншої сторони, змушені виробляти каву без технічних знань та дорогої техніки, змушені брати кредити. Вони, на відміну від хитрих «Фінгуеро», повинні розраховувати на самих себе, щоб продати свою каву на ринку. Поля, де росте кава часто знаходяться у віддалених районах і після втомливої дороги на „допотопному” транспорті до найближчої дороги, продукт продається «койотам», по-нашому – „спекулянтам”. Це – перша ланка в складній системі дистріб’юції, основаній на брехні про ринкові цини... Платять малим виробникам мізер за їх врожай.
Глобальна економіка кавового ринку, основується на постійному створенні нових продуктів та перевиробництві. Але країни південної півкулі все ще залежать від продажу кави. Неможливість контролювати її ціну створила повну залежність цих країн від великих імпортерів та політики і стратегій великих фінісових інститутів (Міжнародний Валютний Фонд (МВФ), Світова Організація Торгівлі (СОТ), Світовий Банк і т.д.). Говорячи простіше, це означає, що прості мексиканські селяни впадають у відчай, спричинений неможливістю заробити зі своєї праці хоча б на те, щоб покрити затрати на виробництво, і в результаті – стрімке наростання бідності в селах та, іноді, вимирання корінних спільнот.


EZLN
EZLN розшифровується, як Сапатистський Фронт Національного Визволення (СФНЗ).
Соціальна опора руху сапастистів – це і є оці наші бідні індіанці-селяни Майя, які
виробляють каву, як ми картоплю, капусту чи буряки... американські бізнесмени хотіли видурити у них землю, понастроювать МакДональдсів і поназначити своїх намісників у кожному штаті, короче зробити там ще одну колонію США з Голівудом і мексиканськими копіями Шварцнегера, і навіть уже скупили всю мексиканську владу, та тубільці одного мексиканського штату „Чьяпас”, що на півдні Мексики, не захотіли змінювати свій національний стиль життя з піснями, босими ногами, танцями, горами та вогнищами, яким вони жили століттями і замутили повстання, яке підтримав весь світ. Навіть письменник Г. Г. Маркес йшов у марші солідарності з індіанцями.
Для того, щоб змінити ситуацію з кавою, яку Європейські корпорації типу Nestle, купують за мізер і продають за дуже дорого, дурячи чесних індіанців, EZLN розвинув такі соціальні і політичні проекти, як створення, суспільства „з низів до верху”, де люди Майя можуть насолоджуватися автономією, обороняти свій власний стиль життя та культуру, організовуючи свій власний доступ до навчання, медицини, та власної землі через пряму демократію. Один з цих проектів – це створення маленьких кооперативів, які виробляють вищезгадану каву Rebelde Zapatista. Крім того, організація цих кооперативів зміцнила та поліпшила доступ корінних мексиканців до землі та нормального життя. По цим причинам світові анархісти, антиавторитарні ліві, панки, сквотери і т.д. розвинули новий проект спільної боротьби на стороні корінних жителів, які опираються світові тотального споживання. Вони почали самі купувати каву у сапатистів і самі ж її продавати в своїх країнах, показуючи діями свою солідарність з селянами Мексики.

Проект солідарності:
«Ми маємо слідуюче бачення цього питання - коли кожне радикальне соціальне місце та окуповані соціальні центри підтримують цю ініціативу, розповсюджуючи та пропонуючи сапатистську каву у своїх читальнях, барах, на концертах, тусовках, при цьому розказуючи людям, як і чому це робиться, та про боротьбу Сапатистів. Ця кава – повністю органічна, і весь прибуток з неї піде прямо в автономні спільноти, що виробили її. Це – пряма солідарністьз корінним населенням Мексики.”

Чому я це написав?
Та тому шо це і є панк для мене – боротьба за свою свободу з тим, що практично неможливо перебороти і солідарність, дружба по всьому світі перемагає, ламає машину... і зовсім не обов’язково, щоб були ірокези, хардкор-тату, гітари чи мош... Коли бачиш, що
анархісти всього світу стають на захист цих людей, починаєш вірити, що світ не такий вже й поганий, і разом ми можемо БАГАТО...
І навіть в Росії вже підтримують сапатистів... Це – люди з Інституту Колективної Дії (www.ikd.ru), панк-хк-лейбла Self-Titled Demo Records (www.stdemorecords.com) та www.solidurito.livejournal.com. Вони продають сапатистську біо-каву (сертифікація – Certi Max, в германії перевірка – DE-039) в 250 гр. пакетах на панк- хк-концертах, анархістських, антиглобалістських і т.д... зібраннях, по пошті і на вулиці... Виручка з продажу цими росіянами кави іде на підтримку економічної автономії сапатистського селянського руху, крім того додатковими «взносами» з продаж покупці підтримують проект художнього ремесла жіночого кооператива і обладнання мікроклініки в сапастистському поселенні Овентич, штат Чьяпас. Може й ми цим займемся?
Напишіть росіянам на shevekgroup@gmail.com щоб взнати більше про їх досвід продажу кави, якщо й самі загорілись цією ідеєю

Контакти:
Європа – www.cafe-libertad.de
Росія: www.solidurito.livejournal.com
www.ikd.ru shevekgroup@gmail.com
www.stdemorecords.com
demo_records@mail.ru

Ярон
truemen@mail.ru
Сквот UA #2

Категория: Статьи | Добавил: Яр (24.01.2008)
Просмотров: 1312 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 3
1 ТыБыДыЖ  
0
Тобто можна домовитись з росіянами або з німцями про поставку чьяпаської кави до нас? А у яких кількостях це можливо, бо я зовсім не уявляю?

2 mark  
0
молодцы мексиканцы!!!!!
только я вот кофе не пью и чай почти тоже...я не хардлайн схе smile ..я просто хочу быть здоровее!!! happy
можна было бы канечно это кофе у нас тут продавать....например буржуйским конторам))))что бы они травились кофеином да ишо диайным, революционным!!!!!

3 Яр  
0
Тобто можна домовитись з росіянами або з німцями про поставку чьяпаської кави до нас? А у яких кількостях це можливо, бо я зовсім не уявляю?

++++ Я думаю, можливо, домовитись. Пишить на вказани адреси. Правда я знаю пару людей, яки нарикали на трохи "кислий" смак такиои кави. Якщо хтось намутить в Украину такои кави - я з радистю куплю пачку грам 250 smile


Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]