Категории каталога

Форма входа

Приветствую Вас Гость!

Поиск

Наш опрос

Как лучше добавлять новые группы на сайт?
Всего ответов: 115

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Обзоры

Сцена Брно (Чехія)
СЦЕНА БРНО (ЧЕХІЯ)

Привіт!!! Це Paaya з Брно (Brno), Чехія. Колись я писав для чогось цей огляд сцени, але в сцені з’явилося багато чого, чому б не доповнити той огляд?

Брно – університетське місто, в якому повно студентів під час навчального року, але дуже нудно під час літніх канікул. Брно друге по величині місто у Чехії, не маленьке, але й не велике, близько 400 000 жителів.

ГРУПИ
Не хочу розповідати багато про ранню сцену, тільки декілька моментів, яких не можна пропустити.
Крім ZEMEZLUC (детальніше про них – далі), в кінці 80-х була група VZOR 60, які грали незрозумілий сирий панк. Вони записали класну касету і розпались після того, як двоє учасників емігрували на захід. Здається, і вони підхопили хвилю реюніонів і зараз вони знов зібрались і записують свій старий матеріал… (www.vzor60.wz.cz). INSANIA (після втручання поліції змінили назву на SKIMMED) грали “безумну” суміш хардкору і треш-металу. Вони все ще існують, але вони сильно змінили стиль. S.R.K. грали хаотичний хардкор. В 90-х була краст хардкор панк група LOS SOMROS (з сайд-проектами NO PASARAN і DOGS ANTICOPS). Деякі учасники LOS SOMROS пізніше створили OPERACE ARTABAN, напевно найбільш популярна в Чехії оі! група зараз. Багато людей за кордоном чомусь думають, що це антифа-SHARP група, чи щось подібне, хоча вони не є такими… Інші групи тих часів – PAZI SNAJPER (мелодичний анархо панк з ч/ж вокалами) і MRTVA BUDOUCNOST. MRTVA BUDOUCNOST грали з 1994 по 2000, їхній стиль коливався між сирим краст панком і violence хардкором з двома вокалами і сильними політичними текстами. Вони записали 3 спліт ЕР і 2 спліт LP + участь у багатьох компіляціях, і також зробили багато турів Європою.
Але давайте повернемося до теперішнього часу! Почну з групи, в якій я граю на гітарі – FESTA DESPERATO. В 2002 почали грати сирий швидкий шумний хардкор, який після декількох змін у складі групи змінився на більш важкий краст хардкор. Збираємось записувати LP скоро. Заходьте на www.festadesperato.com.
Декілька груп, з якими ми разом репетируємо:
SEE YOU IN HELL (www.seeyouinhell.cz), зібрались в 1999, з Filip’ом з MRTVA BUDOUCNOST на гітарі. З того часу їхній стиль сильно змінився. Раніше вони грали досить темний, рваний, хаотичний хардкор. Зараз вони нарешті розвинули свій звук і стиль, який їм найбільше підходить. Вони грають швидко, сиро і менш складно. Як результат – майстерний, злий, антихристиянський хардкор/треш/панк. Вони багато виступали, і весною 2006 навіть поїхали в тур в Японію (до речі, перша чеська панк група, яка коли-небудь виступала там!), і також в Бразилію (осінь 2007).
Інша група SCARTO – цікава суміш трешу і грайнду. Вони не дуже активні, але зараз вони працюють над записом. Їхній барабанщик Beer займається лейблом BEER IS NOT DRINK і також грає на барабанах в SPACE TO BEING. Їхній вокаліст Mirek (контакт з ним: ulitma.ratio@seznam.cz) – екс-вокаліст FESTA DESPERATO.
Інша група, в якій Mirek також співав, і де грав наш барабанщик – BASTO. Перед розпадом вони записались, але вони і досі не записали вокали. Сподіваюсь, це буде якомога швидше, і після них залишиться хоч запис, оскільки їхній швидкий хардкор/панк на концертах був вражаючим.
Наші нові сусіди на репетиційній точці – ZEMEZLUC (www.zemezluc.com), безсмертні ветерани розумного, оригінального прямолінійного панку. Вони активні ще з 1986. Чим старші вони, тим гостріше вони грають. Чудово, що недавно вони випустили нову 7” EP. Класика чеського панку – на відміну від багатьох груп з 80-х, ZEMEZLUC залишились DIY групою і дотепер.
MAC GYVER (vagosh666@seznam.cz) сформувались з екс-членів PAZI SNAJPER і грають мелодичний (але не енергійний) розумний панк, місцями з впливами реггі, схоже на JUGGLING JUGULARS, P.A.I.N. Мають ЕР.
MORE BAD NEWS (www.morebadnews.czechcore.cz) почали грати в 2001. Темний, крикливий, апокаліптичний хардкор з елементами металу. Але не подумайте неправильно, це не tough-guy метал-мачо-хардкор, це насправді класна група! Їхній вокаліст Podes грає на барабанах в MAC GYVER. Проте, MORE BAD NEWS розпались.
NAGAIKA (www.nagaika.czechcore.cz) утворились на уламках анархо-фолк групи TERRA-RIOT. Тексти про свободу і боротьбу з системою. Я знаю лише, що в них є спліт-CD з MORE BAD NEWS.
MAD PIGS (www.madpigs.wz.cz) грають класний хардкор панк’82. Почали грати, коли їм було десь по 16, постійно змінюють учасників групи, але в них великі успіхи. Зараз вони тяжко працюють, готуючись до туру по Європі та США, випускаючи багато матеріалу і підтримуючи місцеву сцену.
PRIPYAT (так – українське місто біля Чорнобиля… www.myspace.com/pripyat86) група, в якій я грав на барабанах. Були активними в короткий період між 2006-2007, зіграли приблизно 8 концертів і мають студійний запис, який скоро вийде на CD. Грали хаотичний злий хардкор панк нойз з двома дівчатами на вокалах.
Здається, це все, що стосується Брно. Але було б несправедливо не розповісти про активність в Prisnotice, Vranovice та їхніх околиць. Це селища на відстані 25 км південніше Брно, які тісно пов’язані з Брно, принаймні в панк сцені. Якщо ви порівняєте будь-яке чеське село з Prisnotice, то число активних панків в Prisnotice (я маю на увазі тих, хто справді активний і робить щось для сцени, а не нюхає клей чи бухає в пабах), які слухають набагато кращі групи, ніж Sex Pistols і Exploited, є досить великим... Можливо саме через це ми називаємо Prisnotice районом Брно, наприклад наш барабанщик з FESTA DESPERATO (Vapno) живе там.
Зараз там є d-beat краст а-ля DOOM група RISPOSTA (www.risposta.wz.cz), в якій Vapno співає, гітарист групи BASTO грає на барабанах і Miruus з FESTA DESPERATO грає на басу. Вони недавно випустили класний LP. І з кожним днем вони все краще і краще!
Вони ділять репетиційну точку з новою групою, яка називається EVIDENCE SMRTI (www.myspace.com/evidencesmrti). Це фактично ex-BASTO з новим вокалістом Marek’ом (він також гітарист FESTA DESPERATO…). Вони тільки почали виступати – брутальний агресивний примітивний панк/метал!
У сусідньому селі Vranovice (ReakceNaZmenu@seznam.cz) активно репетирує REAKCE NA ZMENU – нова група нашого екс-басиста, де гітарист RISPOSTA співає (ви напевно вражені, як учасники кочують з однієї групи в іншу, чи не так? хаха...). Вони мають класний демо запис.
Їхній басист Kamil (трохи божевільний, але класний хлопець – іноді його називають Kawa-Kamil, хаха) грає на гітарі в AGE OF DEATH – агресивний фасткор з ч/ж вокалами (www.ageofdeath.wz.cz).
Інші групи з Брно та його околиць, які тільки недавно з’явились або не дуже активні: LAST CALL FOR PEACE (www.lastcallforpeace.wz.cz, суміш всього – краст/панк/емокор), COREBASTARDS (www.corebastards.wz.cz, трохи дивна назва, але грають класний краст/хк, Mirek Ultima Ratio буде співати у них), INTRUDERSS (www.myspace.com/intrudersinyourmind, нова група – любительський панк, схожий на старі італійські групи, їм треба більше практики, але вони мають багато ентузіазму, що дуже важливо!), POSLEDNI SMENA (www.myspace.com/poslednismena, US old school хардкор, мають myspace, але ще ніде не виступали…) і OCKOVANI LISEK (www.ockovanilisek.wz.cz, краст панк, не надто класний, але вони мають багато цікавих ідей).
Напевно це все, що стосується груп. Ви можете знайти інші ой!/“панк“/rock’n’roll групи (в деяких випадках з наци-учасниками – наприклад, OPERACE ARTABAN), але я не згадував про них. Звичайно, якщо ви не зацікавлені в кучці тупих мачо ідіотів, які весь час бухають в пабах і говорять про якусь хуйню, викрикуючи слогани про punks’n’skins unity і б’ючи людей без причин...

КОНЦЕРТИ
Що стосується концертів, дуже мало концертів проходить зимою, але весна/осінь повністю забита, навіть буває по декілька концертів на тиждень. У Брно немає ні сквоту, ні якогось подібного культурного центру (але плани відкрити автономний diy центр повільно просуваються). Більшість концертів проходять в Яхт-клубі (не бійтесь – це лише назва), яким частково керують два класних відкритих чувака. В інших випадках все відбувається в менших приміщеннях чи барах, іноді успішно, іноді ні. Іноді ми навіть проводимо тісні концерти на нашій репетиційній точці.
Концерти організовують різні групки людей. Можна сказати, що люди в Брно поділені на “види панк/хк”, які вони люблять більше. Звичайно, це неприємна ситуація…
“United Crusties”, люди з SEE YOU IN HELL. Бездоганна організація, чудове проведення концертів груп з Чехії/Словаччини і цілого світу – виключно швидкий хардкор/панк/краст/грайнд... (наприклад: 9 SHOCKS TERROR, CONFUSIONE, MIGRA VIOLENTA, VIIMEINEN KOLONNA, FLYBLOWN, TRAGEDY, SICK TERROR, SEVERED HEAD OF STATE, CATHETER, BORN/DEAD, SOCIAL CHAOS, DISTRESS, FxPxOx, THIS HOME IS PREPARED, FRAMTID...).
“Loser crew” (jirzophone@czechcore.cz) більшість з того, що вони організовують, мені не подобається в музичному плані (різний мелодичний панк-рок, емо-хк...), але вони також робили концерти, які мені сильно сподобались (REMAINS OF THE DAY, REQUIEM, RATOS DE PORAO, CHILDREN OF FALL, TOTUUS, ENDSTAND, POISON IDEA...). Ми, з FESTA DESPERATO також іноді робимо щось. Поки ми організовували концерти REIGN OF BOMBS, BLACK STAR RISING і SVARTENBRANDT з Швеції, BOMBENALARM з Німеччини, DOG SOLDIER з Портленду, TOTALICKERS з Іспанії, JACK and GYALAZAT з Угорщини, VASELINE CHILDREN і MLADINA KINA з Хорватії/Словенії, деякі групи з Фінляндії і т.д. Інші групи, які можуть зробити концерти: UNCLE ALBERT crew (контакт через NAGAIKA), RADIOBUFERA (radiobufera@sendmail.cz). Учасники MAD PIGS також активні в організації концертів у Брно (chaos82@seznam.cz – Kejkla).
Як я казав раніше – Брно не мегаполіс, але велика кількість концертів відбувається тут також... класні групи, вихідний, проведена велика “рекламна акція”, але все одно приходить дуже мало людей – але добре, що це відбувається не завжди (можна провести шоу і з 20 людьми, і з 200, все залежить від багатьох факторів…). Проте, завдяки дружній атмосфері, на всіх концертах завжди дуже весело, і багато груп після виступів у Брно чудово відкликались, ха... Добре, що більшість людей вважають своїм обов’язком оплатити групам витрати на бензин, добре спілкуватись з ними, нагодувати їх, і вписати в гарному місці, де можна виспатись... Ми також намагаємось спостерігати за тим, щоб на концертах не курили.
Також іноді концерти проходять в селищах на півдні. Після декількох спроб в пабі в Prisnotice, виступи зараз відбуваються в підвалі місцевого громадського центру, який все одно ніяк не використовується. Концерти тут класні – маленьке підвальне приміщення, дискотеки до самого ранку... крім концертів тут також проходять репетиції. Kamil з REAKCE NA ZMENU/AGE OF DEATH час від часу проводить шоу у Vranovice. Контакт з цими людьми – через місцеві групи, або напишіть Adolf’у – басисту BASTO, який живе там (Adam.Lang@seznam.cz).
О, звичайно, ледь не забув – якщо хочете подивитись фото з місцевих концертів, заходьте на www.pivomistozbrani.wz.cz – “пиво замість зброї”, сайт, який робить вокаліст AGE OF DEATH.

ФАНЗІНИ
Фанзіни... їх не дуже багато, і більшість з них написані чеською мовою, тож вам напевно не пощастить почитати їх... Хоча… Найкращий з зінів – “HLUBOKA ORBA”, який робить Filip з SEE YOU IN HELL – після 13 років і 26 номерів, це навіть не фанзін, а ціла книжка – бездоганний зін. 27-й номер готується зараз. Filip також написав книжку про чехословацький панк/хардкор до 1989. Вона містить багато фото, список всіх відомих записів і підсумки англійською мовою. Miruus (kiljusystem@seznam.cz, басист FESTA DESPERATO and RISPOSTA) робить зін, який називається “SMRT” – третій номер недавно вийшов. Панк/хардкор/краст... інтерв’ю, рецензії, звіти з концертів... класний виріж-наклей дизайн і особливий стиль написання – дуже розумно, але й іронічно, смішно, саркастично. Я люблю цей зін!
Мій фанзін “DRUNK NACH OSTEN!!!” на всі 100% присвячений Східноєвропейській diy панк/хк сцені. Найперший номер (#0) розповсюджувався тільки в Чехії, в номері – лише велика історія моїх з другом подорожей південно-східною Європою, про зустрічі з панками, відвідування концертів, сквотів і т.д.… Перший номер (#1) мав дві версії – чеською мовою та англійською. Там є декілька інтерв’ю (DISTRESS/KOMATOZ, FxPxOx/THIS HOME IS PREPARED, ADIEKSODO, рецензії, репортажі з турів, багато лірики і т.д.…). Я повільно працюю над другим номером і я більш зацікавлений в тому, щоб інші люди допомагали мені, писали щось про їхні локальні сцени, допомагали з дистриб’юцією. Контакт – десь вкінці… чи зв’язуйтесь зі мною через www.myspace.com/paayajainen.

ЛЕЙБЛИ/ДІСТРО
Щодо лейблів/дістро, найбільший з них без сумнівів – ULTIMA RATIO, яким керує Mirek (SCARTO). Він випустив багато класних касет і вінілу, і має чудові записи на дістро. Погано, що він випускає більшість записів з великими затримками… а потім взагалі може не випустити. Багато панк-року (хоча для мене більшість – нудна, але є класні релізи) випускається на PAPAGAJUV HLASATEL RECORDS (www.phr.cz). Також є HLUBOKA ORBA RECORDS – маленький лейбл Filip’а, який випускає релізи спільно з іншими лейблами. Звертайтесь до нього, якщо ви цікавитесь інформацією про LP-збірки чи місцеві групи, які збираються випускати свої записи! Я копіюю та займаюсь дистриб’юцією деяких зінів та різних штук, але в мене не великий вибір. Проте, якщо ви хочете помінятись – звертайтесь!

ІНІЦІАТИВИ
Анархо/еко/animal rights/антифа/і т.д. активність низька, або не дуже помітна. Але, можливо, я просто недостатньо цим цікавлюсь. Двічі на місяць ми роздаємо безкоштовну веганську їжу на акціях Food Not Bombs (www.jmz.ecn.cz), також все ще працює NESEHNUTI (www.nesehnuti.cz) – місцева екозахисна організація, заснована декількома місцевими анрхопанками в кінці 90-х, зараз менш радикальна, але все ще крута. Вони також займаються людськими правами, правами тварин, біженцями, навколишнім середовищем, правами жінок... Щороку вони проводять акції протесту/street parties, які називаються “PROTESTFEST” (www.protestfest.cz). Також їхній колектив протягом року організовує інші акції (класно було, коли блокували офіційне відкриття ярмарки торгівлі зброєю – люди, переодягнені у клоунів, прибігли у задній дворик ратуші і заблокували його роботу більш, ніж на годину).
А, так, якщо ви цікавитесь ситуацією з нацистами… Цих придурків завжди було багато, але за останні 5 років, вони не створили багато проблем, за виключенням деяких незначних конфліктів. Наскільки я знаю – все залежить від того, в якій частині міста ви знаходитесь. До речі, їхній останній мітинг був розігнаний і побитий… копами! Хаха, ці уйобки відчули на собі їхню “поліцейсько-державну” медицину…

OK, сподіваюсь, я нічого не забув… Якщо ви зацікавились чимось, або просто хочете написати мені – пишіть: paaya.ds@seznam.cz
Привітання!!!
Paayajainen, січень 2008

Категория: Обзоры | Добавил: diyzhytomyr (18.01.2008)
Просмотров: 1195 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 2
1  
Переклад те, що треба!

2  
Спасибо, Юрец! smile

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]